تبلیغات
tahghighatt - طراحی و ساخت سوله
 
tahghighatt
09376422121
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی م مولایی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 

1-1-کلیات ساختمان سایبان انبار قطعات

ساختمان سایبان انبار قطعات  یک سوله یک طبقه به مساحت تقریبی1440 متر مربع می باشد و ارتفاع ساختمان از روی فونداسیون در پایه8متر ودررأس10متر است.مشخصات کلی ساختمان در جدول1-1 آورده شده است.ساختمان سایبان انبار قطعات شامل سوله فولادی یک طبقه با سیستم قاب فولادی خمشی در جهت عرضی میباشد. سازه دارای سیستم لرزه بر (بادبندی) در جهت طولی است.درشکلهای (1-1)الی(1-3) پلان آکس بندی ونمای کلی ساختمان سایبان انبار قطعات  آورده شده است1-2- معرفی مشخصات ساختمان سایبان انبار قطعات  

1-2-1- پیکربندی ساختمان (منظم نامنظم)

پلان ساختمان نسبت به هردومحوراصلی ساختمان متقارن است.ساختمان سایبان انبار قطعات  شامل سوله فولادی یک طبقه با سیستم قاب فولادی خمشی درجهت عرضی میباشد.سازه دارای سیستم لرزه بر (بادبندی) در جهت طولی است.ساختمان ازسه قاب طولی وهفت قاب عرضی تشكیل شده است. در مسیر انتقال نیروی جانبی به زمین هیچ گونه انقطاعی وجود ندارد. بنا براین با توجه به موارد فوق و با توجه به اینکه ارتفاع سازه در راس سازه درحدود 10متراست می توان  برای تحلیل  این سازه مطابق بند 2-3-1  استاندارد 2800 از آنالیز استاتیکی معادل  استفاده کرد.

 

 

1-2-2- مشخصات مصالح

با توجه به نقشه های موجود و براساس آئین نامه های مرتبط مشخصات زیر برای مصالح در نظر گرفته شده است. فولاد به کار رفته در اسکلت سازه دارای تنش جاری شدن2400 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است مقاومت مجاز خاک kg/cm2 2 برای پی های منفرد است. نوع خاک منطقه طبق طبقه بندی آئین نامه 2800 از نوع II می باشد.

بتن پی: مقاومت مشخصه بتن 28روزه نمونه استوانه‌ای برای پی سازه 210كیلوگرم برسانتیمتر مربع میباشد.

میلگردپی : مقاومت جاری شدن میلگردها مطابق نقشه میباشد.

 

 

 

1-2-3- مشخصات مقاطع تیرها و ستونها

پروفیلهای بکار رفته در اسکلت ساختمان برای تیرهاو ستونها تیر ورق است. مشخصات این مقاطع برای انجام محاسبات در نرم افزارETABS 2000  مورد استفاده قرار گرفته و در جدول 1-2 ارائه شده است. تیرریزی سقف شامل تیرهای اصلی تیر ورق با مقطع متغیرو تیرهای فرعی قوطی 90x90x4 می باشد که پوشش آن مقطع Z و ورق موجدار است. شكل سه بعدی ساختمان در شکل1-6 نشان داده شده است که در آن مقاطع المانها منعكس شده است. برای تعریف تکیه گاهها در پای ستونها سه درجه آزادی بسته شده اند.(با توجه به مفصلی بودن تكیه گاهها تغییر مكانها بسته شده و چرخش ها باز می باشند.)

نوع مطلب :
برچسب ها : طراحی و ساخت سوله، سوله،

       نظرات
جمعه 13 خرداد 1390
علی م مولایی