تبلیغات
tahghighatt - زهكشی
 
tahghighatt
09376422121
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی م مولایی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مقدمه:

تولید فراوان خوار‌وبار و فرآورده‌های كشاورزی در بخشهایی از كرة زمین و نیاز نومیدانه به آن در بخشهای دیگر، اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ویژه‌ای پدید آورده است. به طوری كه نه تنها سرنوشت سیاسی ـ اقتصادی كشورهای نیازمند به وسیلة كشورهای صنعتی رقم می‌خورد، بلكه زندگی روزمرة مردم سرزمینهای وابسته نیز به تصمیماتی بستگی یافته كه در كشورهای سلطه‌گر گرفته می‌شود.

                تقسیم جهان به اكثریت نیازمندان و گرسنگان مصرف كننده و اقلیت تولید كنندة مواد غذایی، گسترده شدن هر روزة فاصلة ناپیمودنی تولید و انباشت انبوه فرآورده‌های كشاورزی از سویی و فقر پایدار از سوئی دیگر، به فاجعه‌ای آن چنان دردناك انجامیده، كه بحران ناشی از آن، بازتابهای عمیقی را در در سراسر جهان به وجود آورده و پیامدهای نگران كننده‌ای به بار خواهد آورد.

                ))شورای جهانی تغذیه وابسته به سازمان ملل(( در گزارشهای سال 1974 و 1981 اعلام می‌كند كه 65 كشور جهان سوم تا پایان قرن بیستم از تغذیة مردم خود كاملاً ناتوان خواهند شد، همین گزارش می‌افزاید: «هم اكنون در جهان، 200 میلیون كودك كمتر از 5 سال، از سوء تغذیه و گرسنگی رنج می‌برند.

                طبق ارقام هراس آوری كه در »كنفرانس روز جهانی تغذیه» (اكتبر 1981) اعلام شد، در هر 2 ثانیه یك كودك بر اثر گرسنگی تلف می‌شود و تنها در امریكای لاتین سالانه یك میلیون كودك جان خویش را به دلیل گرسنگی از دست می‌دهند.بدین سان در حالی كه جهان پیشرفته با مسایل مازاد تولید خویش روبرو است، بی‌غذایی و بدغذایی در كشورهای جهان سوم، به شكار مرگبار انسانها ادامه می‌دهد. در جهانی كه اجساد باد كردة كودكان آسیایی و آفریقایی كه از گرسنگی، به مرگی دردناك مرده‌اند حتی در شهرهای بزرگ كشورهای عقب افتاده، منظره‌ای عادی و معمولی است، در جهانی كه بی‌غذایی و سوء تغذیه داغ خویش را بر چهرة ملل كشورهای جهان سوم نقش كرده است و انواع بیماریهای ناشی از سوء تغذیه و كمبود مواد غذایی، همراهان جدایی ناپذیر انسان گرسنه شده‌اند، ایالات متحدة امریكا با مشكل تولید اضافی غلات روبرو است.

                پژوهشهای علمی نشان می‌دهد، كه از سال 1931 تا كنون مقدار غذای سرانه نه تنها افزایش نیافته، بلكه طی دهة گذشته كاهش هم یافته است.

09376422121 قیمت توافقی

نوع مطلب : کشاورزی، 
برچسب ها : زهكشی،

       نظرات
جمعه 13 خرداد 1390
علی م مولایی